Spotkanie z Kapitanem Bartkiem Czarcińskim

Montownia Kreatywna i Jacht Klub NORD zaprasza na rejs dookoła świata.

26 maja o godz. 20.00 (mała scena OCK w Ostrowie Wielkopolskim) podejmiemy próbę opłynięcia świata trasą Kapitana Henryka Jaskuły, na 7-metrowym jachcie „Perła” z kpt. Bartkiem Czarcińskim.

Spędzimy 107 samotnych dni na morzu, w łodzi którą przez 6 lat budowania kapitan. Wypłyniemy z Gdańska przez Kanał Angielski na Atlantyk, by obrać kierunek ku Brazylii, Przylądka Dobrej Nadziei, Australii, Nowej Zelandii i Przylądka Horn, by potem popłynąć w stronę domu. Czy uda nam się zrealizować wyznaczony plan? Jakie przygody czekają nas po drodze? Czy da się zatopić niezatapialną łódź? I dlaczego przeciwne prądy morskie i wiatr mogą pokrzyżować plany?

Notatka z podróży; 20.09.2016 (Dzień 94)
„Cały czas zbliżamy się do osławionego Przylądka Dobrej Nadziei. Mnie jednak bardziej interesuje Igielny, który jest najbardziej na południe wysuniętym krańcem Afryki. Czym bliżej tego milowego kroku, tym buduje się ciekawość i napięcie jak to będzie pod Afryką i dalej na Indyjskim. Emocje emocjami, ale wypadałoby się lepiej zapoznać z przeciwnikiem, od którego dzieli nas już niewiele ponad 800 mil. Przy okazji sprawdziłem jak wygląda sytuacja na mapie pilotowej, tu gdzie się obecnie znajduję. Mapy pilotowe, to mapy wydane na każdy miesiąc roku z zaznaczonymi informacjami o klimacie. Między innymi, jakie występują siły i kierunki wiatrów, prądy morskie czy procent występowania ciszy i sztormów. No i o tych ostatnich, czyli o sztormach dowiedziałem się, że lada moment zmienimy kwadracik w którym były 2% możliwości występowania sztormów w miesiącu i wpłyniemy na 15%. Oczywiście to tylko statystyki, ale wynikają z wieloletnich obserwacji i w tym przypadku statystyki potrafią być wyjątkowo zgodne z rzeczywistością. Pożyjemy, zobaczymy… „ - pisze ktp. Bartosz Czarciński.

Śladami Ostrowskich Globtroterów to cykl spotkań podróżniczych organizowanych przez Montownie Kreatywną, odbywających się raz w miesiącu od 2012 roku. Bohaterami spotkań są ludzie z sąsiedztwa, pełnij pasji i miłości do poznawania Świata. Razem z nimi mieliśmy okazję być w najodleglejszych zakątkach Ziemi. Przemierzaliśmy bezdroża Syberii, zdobywaliśmy góry Tien Szan’u, pływaliśmy Batorym po Atlantyku, zwiedzaliśmy wyspę Hokkaido, w Afryce fotografowaliśmy pingwiny, a na Rapa Nui oglądaliśmy zaćmienie słońca. Prelekcje przez lata, zgromadziły ponad pięć tysięcy gości, a zainteresowanie nimi ciągle rośnie.

„Tym razem pomysł na rejs, podsunął Sławek Sikora z Jacht Klub „Nord” w Ostrowie Wlkp, za co bardzo mu dziękuję. Szykujcie więc sprzęt, bo niebawem wypływamy.” - mówi Agnieszka Janowska z Montowni Kreatywnej.IX regaty o puchar Komandora JK Nord 

Relacja w zakładce Regaty o Puchar Komandora

Skradziona Omega

Z przykrością zawiadamiamy, że około 16 października 2015 skradziono nam w miejscowości Powidz naszą omegę. Jacht stacjonował na "Dzikiej Plaży". W tym samym czasie została skradziona również przyczepa od niego. Poniżej zamieszczamy ostatnie zdjęcie jachtu, po remoncie. Ktokolwiek widział lub coś wie na temat aktualnego miejsca znajdowania się jachtu proszony jest o kontakt pod numer telefonu 603 101 082.


Wydarzenia

Walne Zgromadzenie 2015 - posiedzenie nr 2

Zdjęcia z Walnego Zgromadzenia Członków JK NORD 2015 - foto Adam Czajka

Walne Zgromadzenie 2015

Zdjęcia z Walnego Zgromadzenia Członków JK NORD 2015 - foto Mariusz Woźniak

Kurs ratowniczy

Zdjęcia z kursu SAFETY OF LIFE AT SEA, maj 2014

Kulig 2013

Zdjęcia z kuligu - foto Mariusz Woźniak

Manewrówka w Trzebierzy

W dniach 28-29 maja 2011r. w ośrodku żeglarskim w Trzebieży odbyło się szkolenie manewrowe.
Fotki Adama

Otwarcie sezonu OZŻ na Piaskach

W dniach 14-15 maja 2011r. odbyło się Okręgowe Otwarcie Sezonu Żeglarskiego nad Zalewem Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wlkp.
zdjęcia 14 maja zdjęcia 15 maja Zdjęcia z otwarcia sezonu żeglarskiego 2011 - foto Mariusz Woźniak

Na Wieczną Wachtę ...

Z wielkim bólem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym 19 czerwca 2010 roku odszedł na Wieczną Wachtę nasz Kolega Wiktor Blek. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w środę 23.06.2010r o godzinie 1200 w kościele przy ul. Paderewskiego w Ostrowie Wlkp.

Atlantyk - 14.05.2010

Podajemy aktualną pozycję Euforii na mapie

Kulig w Hucie

2 stycznia 2010r. „w pięknych okolicznościach przyrody” odbył się kulig JK NORD w Klubie Jeździeckim Huta. Zachęcamy do lektury fotoreportażu z imprezy.
Zdjęcia z kuligu - Robert Radajewski

Wizyta na masowcu Kujawy

W dniach 19-20 grudnia 2009 korzystając z okazji zawinięcia do szczecińskiego portu masowca m/v KUJAWY odwiedziliśmy naszego kolegę i sympatyka naszego klubu, Kapitana Ryszarda Ptaka w jego miejscu pracy.
Kilka zdjęć z wycieczki

Kurs na stopień żeglarza

Zdjęcia z kursu na stopień żeglarza jachtowego, Czaplinek, sierpień 2009

Nowa siedziba klubu

Zdjęcia z remontu nowej siedziby JK NORD - foto Mariusz Woźniak